IMDB puanı nedir?

Soru
0
Anonymous
Kas 22, 2018 01:01 AM 2 Answers
Member Since Jan 1970
Unsolved Solved Mark as Solved Mark as Unsolved
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Ne anlama geliyor ? Neye göre belirleniyor ?

0 Subscribers
Submit Answer
2 Answers
Sort By:
Best Answer
0
nadir
Kas 28, 2018
Flag(0)

Internet Movie Database –IMDb içeriğinde film, dizi, tv programı ve sanatçıların bilgilerini, fragmanları yayınlayan, yorum ve  puanlama sistemi ile Tüm dünya da değerlendirmeleri kabul görmüş bir web sitesidir. IMDb içerikleri kullanıcılar tarafından beğeniye göre puanlandırılmaktadır. İşte bu puanların ortalamasına IMDb puanı denilmektedir.

IMDb sitesinde en yüksek ve en kötü puana sahip film ya da diziler listelenmektedir. Çeşitli kategorilere göre film, dizi ve tv programı listeleyebilirsiniz. Film, dizi, Tv programı seçimi yaparken IMDb puanlamasına göre değerlendirme yaparak izleyip izlemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

IMDb sitesine herkes üye olup 1 ile 10 arasında puanlama yapabilir. Bu puanlamanın ortalaması alınarak filmin puanı belirlenir. 7.8 Üzerinde puana sahip olan bir film izlenebilir olarak düşünülmektedir.

This site is using SEO Baclinks plugin created by Locco.Ro
Sign in to Reply
Replying as Submit
Best Answer
0
furkan
Kas 22, 2018
Flag(0)

İMBD puanın ne olduğunu anlamadan önce İMDB’nin ne olduğunu öğrenmek aslında size asıl cevap olacaktır. İMDB (İnternet Movie Database) dizi, film, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerinin yer aldığı bir web sitesidir. 1990 yıllından bu yana sürekli genişleyen arşiviyle kullanıcıların hizmetine çekilen tüm filmlerin bilgilerini sunarlar. Bu sayede eski, yeni tüm filmlerin yönetmenlerini, oyuncularını, senaryo yazarlarını inceleyebilirsiniz. İmdb puanı ise ücretsiz ya da ücretli üyelerin verdiği puanlarla belirlenir. 1 ve 10 arasında verilen puanlar sonucunda ortalama bir İMDB puanı çıkarttırılır. Kısa İMDB puanı yapımların kalitesini tam olarak belirlemese de önemli bir kriter oluşturur. Kullanıcıların belirlediği için kolaylıkla manipüle edilebile olasılığı vardır lakin oldukça tutarlıdır.

This site is using SEO Baclinks plugin created by Locco.Ro
Sign in to Reply
Replying as Submit

This site is using SEO Baclinks plugin created by Locco.Ro
Devam Ediyor 0
Anonymous 4 sene 3 Cevaplar 191 görüntüleme 0